zamknij wyszukiwarke

Szkoła Podstawowa im. Wincentego Pola w Lesku

  1. Home
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Finał konkursu BDPN

Finał konkursu BDPN

Szkoła Podstawowa w Lesku Ambasadorem Bieszczadzkiego Parku Narodowego na rok 2024

24 listopada 2023 r. w Ośrodku Edukacji Ekologicznej i Muzeum Przyrodniczym Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych odbył się finał konkursu i zakończenie XXX edycji programu edukacji ekologicznej dla uczniów szkół podstawowych „Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów”. W programie uczestniczyło 219 uczniów z 16 szkół podstawowych z powiatów: bieszczadzkiego, leskiego i sanockiego. Program wraz z konkursem był objęty patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

W ramach programu, który trwał od marca do listopada 2023 r., nasi uczniowie z klas VI/VII brali udział w zajęciach kameralnych w Muzeum Przyrodniczym BdPN, a także wyjeżdżali na wiosenne i jesienne warsztaty terenowe na ścieżkach przyrodniczych Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Wiosną braliśmy udział w dwudniowych warsztatach w Terenowej Stacji Edukacji Ekologicznej w Suchych Rzekach oraz na ścieżce przyrodniczej Suche Rzeki – Smerek. Podczas jesiennych warsztatów odwiedziliśmy Połoninę Wetlińską.

W listopadzie wśród uczestników programu przeprowadzono eliminacje szkolne, dzięki którym zostały wyłonione 3 osoby do udziału w finale konkursu: Antoni Biniek, Martyna Lewandowska i Hanna Pietruszka. Finał składał się z części pisemnej i ustnej w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ustrzykach Dolnych. W części pisemnej nasi uczniowie zdobyli I miejsce drużynowo oraz II, III i IV miejsca indywidualnie. W finałowej części ustnej, tydzień później, wywalczyli w pięknym stylu I miejsce dla Szkoły Podstawowej w Lesku, jednocześnie uzyskując dla niej tytuł Ambasadora Bieszczadzkiego Parku Narodowego na rok 2024. Nagrody uczniom wręczyli: dr Ryszard Prędki, dyrektor BdPN i dr Grażyna Holly, zastępca dyrektora BdPN. Uroczyste zakończenie programu uświetniła występem muzycznym grupa młodzieży z naszej szkoły, zachęcając wszystkich do wspólnego śpiewania.

Gratulujemy Laureatom i bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział w programie i zaangażowanie podczas zajęć.

Elżbieta Klus

Elżbieta Mądry

Skip to content