zamknij wyszukiwarke

Szkoła Podstawowa im. Wincentego Pola w Lesku

Szkoła Podstawowa

im. Wincentego Pola w Lesku

0
Lat istnienia
0 +
Uczniów
0 +
Nauczycieli
0 +
Absolwentów
0 +
Partnerów

Ważne skróty

Szkoła Podstawowa

Szkoła Podstawowa w Lesku mieści się w trzech budynkach: przy ul. Smolki, Mickiewicza i Kościuszki. Do placówki uczęszcza około 500 uczniów.

Szkoła zapewnia warunki, w których każde dziecko może rozwinąć swój potencjał, rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania .  Uczniowie uczęszczają na różnorodne zajęcia. Są to kółka przedmiotowe: matematyczne, języka polskiego, języka angielskiego. Kółka zainteresowań-  artystyczne, muzyczne, plastyczne i sportowe (m. in. SKS-y, pływanie). Prowadzone są również zajęcia rewalidacyjne i terapeutyczne. Szkoła posiada dobrze wyposażony w nowoczesny sprzęt i programy gabinet rewalidacyjny Miłośnicy komputerów mogą skorzystać z zajęć programowania i robotyki.

Do dyspozycji uczniów są sale lekcyjne są wyposażone w pomoce dydaktyczne, w tym:  tablice multimedialne i projektory.  W szkole mieszczą się: świetlica, biblioteka oraz stołówka. Świetlica zapewnia opiekę w godz. 6:45- 16.00. W stołówce wydawane są ciepłe posiłki. Biblioteka nieustannie wzbogaca swój księgozbiór. Budynek jest wyposażony w windę, której mogą używać dzieci i inne osoby z niepełnosprawnością. Wychowankowie mogą również korzystać z opieki medycznej w gabinecie higienistki szkolnej.

Zajęcia sportowe odbywają się na hali sportowej i sali gimnastycznej. Orlik daje możliwość przeprowadzenia lekcji na świeżym powietrzu. Nasi uczniowie uzyskują bardzo dobre wyniki w zawodach sportowych. Uczniowie mają również możliwość skorzystania z placu zabaw.

Dzieci mogą uczestniczyć w różnorodnych konkursach przedmiotowych, zawodach, turniejach i rajdach. W trakcie rajdów uczniowie poznają piękno Bieszczadów, kulturę, zabytki i historię tego terenu. Uczą się aktywnego spędzania czasu. Jest to również okazja do integracji młodzieży.

Najnowsze aktualności

Skip to content